Ebaya Nasıl Girilir

Ebaya Nasıl Girilir?

Merhaba Sevgili Arkadaşlar ..
Bu videoda yenilenen ebaya e okul bilgilerimizi kullanarak nasıl giriş yapabileceğimizi anlattım sizlere ..E okul bilgileri ile ebaya girişte neler gerekli cilt nosu nerede diğer bilgiler nerede yazar açıklayarak anlattım şimdiden iyi seyirler.Bilindiği gibi eba artık yenilendi ve artık ebaya girişte şifre derdi ortadan kaltı eskiden öğretmenlerimizden şifre almamız gerekmekte iken artık e okul bilgilerimizi kullanarak ebaya giriş yapabilmekteyiz nasılmı? Videomuzu izleyerek sizlerde Ebaya Giriş yapabilirsiniz.

EBA’ya artık E-Okul Şifresi İle Giriş Yapılabiliyor.MEB EBA’da bu hizmeti 10 Ocak 2016 Çarşamba günü başlattı.

Daha Önceden EBA’ya öğretmenler MEBBİS ve EBA giriş bilgileri ile öğrenciler ise sadece kimlik numaraları ve okuldan aldıkları şifre ile giriş yapabiliyorlardı.

EBA uzun süredir yeniliklerine devam ediyordu.Bu yeniliklerinden en çok dikkat çekeni, yarıyıl tatilinin yaklaştığı bu günlerde hizmete sunulan E-OKUL İLE EBA’ya GİRİŞ, öğrenciler için oldukça kolaylık sağlayacak.Ayrıca okul idarelerinin EBA ile ilgili iş yükünü hafifletmiş olacak.Çünkü öğrenciler EBA şifresini sık sık unuttukları için okul idaresinden ve öğretmenlerinden yeni şifre istemek zorunda kalıyorlardı.

Artık öğrenciler ayrıca EBA şifresi ezberlemekten kurtuldular…Bu nedenle EBA’nın en çok ses getirecek gelişimi,değişimi galiba şimdilik bu.Tüm EBA kullanıcılarına hayırlı olun diyelim…

EBA’ya öğrenciler E-Okul şifreleri ile de giriş yapabilecekler.

EBA’ya E-OKUL ŞİFRESİ İLE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Bu yenilik ile “Öğretmenin Öğrenciye EBA Şifresi Vermesi” devri kapanmış oldu.Çünkü zaten her öğrenci e-okula giriş yapabiliyor.İkinci bir şifreye ihtiyaç kalmadı.

Bu arada aynı sayfadan öğretmenler “MEBBİS Şifresi ile Giriş” e,Açık öğretim öğrencileri “Açık Öğretim Şifresi ile Giriş” e tıklayarak EBA’ya giriş yapabilirler.

MEB’i bu güzel çalışmalarından dolayı,özellikle EBA ekibini yürekten kutluyoruz.Umarız okul idareleri,öğretmenler ve öğrenciler EBA’nın daha da gelişmesine fikirleri ile katkıda bulunurlar.

EBA’nın bu yeniliği ile öğretmenler öğrencilere EBA şifresi veremeyecekler.Zaten gerek yok.Çünkü EBADA öğretmen panelinde “Öğrenci Şifresi” iptal edilmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir