İnterneti İlk Kim Buldu | İnternetin İcadı Kısaca

internetin icadı kısaca

İnterneti ilk kim buldu ?
İnterneti Kimin Bulduğunu Hiç Merak Ettiniz mi? Bazı insanlar interneti kullanmanın akıllı bir yolunu bularak milyoner oldu.Peki O zaman interneti bulan kişinin Zilyoner olması gerekmezmi? Peki o zaman interneti bulan kişi kim???
Kim İcat etti bu interneti…

İnternetin bulunması, hayatımıza girmesi ve tarihsel bazı gelişmeleri ile ilgili eğlenceli bir video hazırladım izlerken hem internetin gelişimi hakkında bilgi sahibi olacaksınız hemde interneti kullanırken artık iki kere düşüneceksiniz… İnternetin iletişim çağında olmamızdan ötürü artık bir zorunluluk haline gelmesi ve onu daha faydalı bir şekilde kullanmamız gerektiğinin önemini farkedeceksiniz…. İyi Seyirler ..

İnterneti kim buldu

 

nternet‘ te www kısaltmasıyla kullanılan, Worldwideweb, şeklinde açık adı olan İnternet Protokolü şeklinde ortaya çıkan bu müthiş tasarımı, aslında çok daha öncelere dayanmaktadır.
İnternet‘ in ortaya çıkışı hakkında aslında çok fazla teori bulunmasa da, işin kökeninin 1945 yılından sonra, İkinci Dünya Savaşı tecrübesinde yola çıkan, Amerikan ordusunda bulunan araştırma ekiplerinin, olağanüstü durumlar ve afetlerde, bilgi depolamak ve haberleşme anlamında, 15 adet bilgisayar arasında kurduğu Arpa-net projesiylebaşladığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir